9 maja 2021

You are here: / Sushiberry / Urlop na Ukrainie

Urlop na Ukrainie

Urlop na Ukrainie

Być może wyda się to nieprawdopodobne, ale na Ukrainie tuż nad samym brzegiem Morza Czarnego znajdują się jeszcze miejsca, gdzie plaża nawet w sezonie letnim jest zupełnie pusta.

Ukraina jest pięknym dziewiczym krajem, niestety kiepski stan dróg nie pozwala dostrzec wielu plusów tego ciekawego państwa. Jednak naprawdę warto tam wyjechać i poznać wspaniałych ludzi oraz malownicze miejsca.

Interesującym regionem jest miejscowość Oczakiv na cyplu zwanym Łagiernaja Kasa. Miejscowość znajduje się w odległości 140 km od Odessy. W okolicznych wioskach nie trudno znaleźć nocleg za niewielkie pieniądze.

Woda w morzu nagrzewa się już w połowie czerwca, cisza jaka otacza pobliskie plaże zachęca tych, których męczą tłumy. Przyjaźni mieszkańcy, zachęcają do odwiedzenia tego miejsca.

Urlop na Ukrainie należy nie tylko do niezwykle ciekawych, ale również niedrogich. Sklepy są dobrze zaopatrzone, w związku z czym przyciągają niskimi cenami. Warto odwiedzić to miejsce wraz z całą rodziną. Okoliczne plaże posiadają bardzo łagodny dostęp do morza, co pozwala na bezpieczne korzystanie z kąpieli nawet dzieci. Przyjazny mikroklimat nie jest uciążliwy nawet w okresie dużych upałów. Nieprawdziwe są za to wszechobecne opinie, że Ukraina należy do niebezpiecznych państw. Wystarczy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, aby pobyt w tym miejscu był miły i udany.

Aby wyjechać na Ukrainę nie potrzebne są wizy; wystarczy sam paszport. Większość ludzi mówi w języku rosyjskim, świetnie dogadują się również z turystami polskimi. Warto zatem przyjechać na Ukrainę nie tylko ze względów finansowych, ale również po to by poznać specyfikę kultury, tradycji i wyjątkowości tutejszego klimatu.

Podobne wpisy:

YOU MIGHT ALSO LIKE