9 maja 2021

You are here: / Najlepsze sushi w Warszawie / O Grecji słów kilka

O Grecji słów kilka

O Grecji słów kilka

Grecja to jeden z najpiękniejszych krajów Europy, gdzie możesz spędzić ferie swojego życia poznając niesamowitą oraz bogatą historię tego kraju. O Grecji mówi się, iż to “kraj słońca, bogów i oliwek”. Kraj ten zamieszkały jest przez powyżej 10 milionów mieszkańców a powierzchnia wynosi więcej niż 131 tysięcy km2.

Godne polecenia są Ateny – stolica Grecji, które są jednym spośród największych ośrodków turystycznych Europy. Nadto szczycą się niesamowitym dorobkiem kulturowym. Cała historia Aten rozpoczęła się od zamku warownego, jaki powstał w okresie mykeńskim (czyli około II tysiąclecia p.n.e). Podczas gdy kasztel został wybudowany, naokoło niego zaczęli zbierać się obywatele i panorama Aten ciągle się rozrastała.

W niedalekiej odległości powstało miasto, którego centrum był Areopag – lokalizacja sądów. Wraz z upływem czasu miejsce, , gdzie stał rzeczony zamek warowny zostało przekształcone w miejsce kultu. Niestety miasto uległo zniszczeniu w 480 r. p.n.e. Ponowna rekonstrukcja została zapoczątkowana przez Temistoklesa.

Nie jeno Ateny zasługują na szczególną uwagę w ciągu wycieczki po Grecji. Na szczególne uważanie podróżników, w równym stopniu, zasłużyło sobie miasto portowe jakim jest Pireus. W czasach starożytnych miasto owo było jednym spośród najważniejszych portów Aten. Miasto w ciągu wieków cały czas się rozwijało. Od czasów starożytnych powstało sporo przepięknych budowli, na które wskazane jest zwrócić uwagę. Jednym z takich budynków jest teatr miejski. Pireus stał się najważniejszym ośrodkiem przemysłowym dzisiejszej Grecji. Skorzystaj z oferty First Minute Grecja i zobacz ten godny podziwu kraj.

YOU MIGHT ALSO LIKE