9 maja 2021

You are here: / Sushi Krasińskiego / Grecja rajem dla turystów

Grecja rajem dla turystów

Grecja rajem dla turystów

Jest to jedno z najbardziej fascynujących i pożądanych przez turystów miejsce Samo położenie na krańcu Półwyspu Bałkańskiego, oraz dostęp do aż czterech mórz (Egejskiego, Kreteńskiego, Jońskiego i Śródziemnego) powoduje iż Grecja wydaje się intrygująca. Charakterystyczny i przepiękny jest krajobraz tego kraju a konkretniej skaliste wybrzeża, porośnięte drzewami oliwnymi, oraz piękna winorośl. Sprzyjający klimat który tutaj dominuje, pozwala na doskonały wypoczynek dla osób lubiących odpoczywać na wspaniałych plażach, jest to też rewelacyjne miejsce na uprawianie sportów wodnych latem, zimą zaś Grecja zaprasza do cudownych i fascynujących kurortów narciarskich. Oczywiście można wypożyczyć tutaj deskę do surfowania czy też inny sprzęt. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania, zdobywanie doświadczeń i poznawanie podwodnego świata tutaj to raj dla nurków.

Najsłynniejszym miejscem w tym kraju jest chyba wyspa Kreta, największa z tutejszych wysp zresztą. Warto wybrać się tutaj na wycieczkę do Knossos i muzeum archeologicznego w Heraklionie. Zwiedzenie pałacu który jest też trochę labiryntem przyniesie mnóstwo wrażeń, zobaczyć w nim można pozostałości komnat, sali tronowej, dziedzińców, komnaty królowej i jej łazienki, a nawet skarbca, oraz systemów wentylacji i kanalizacji. W Grecji jest całe mnóstwo wspaniałych zabytków przykładowo Akropol, oraz wiele świątyń takich jak np. Zeusa w Olimpii czy Apollona, koniecznie tez trzeba zajrzeć na grecki rynek czyli Agorę.

Z innych miejsc godnych odwiedzenia to Termopile (przełęcz między zatoką Maliakos i górami), Mykeny gdzie można zobaczyć wspaniałe zabytki, Delfy, Meteory gdzie sześć z trzynastu klasztorów jest udostępnionych do zwiedzania, święta góra Athos, Saloniki gdzie zobaczyć można zabytki nawet z IV w n.e. czy Olimpia znany ośrodek religijno sportowy. Ze względu a doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną jest doskonałym miejscem dla każdego turysty, od samotnych podróżników do rodzin z małymi dziećmi.

Podobne wpisy:

YOU MIGHT ALSO LIKE