9 maja 2021

You are here: / Najlepsze sushi w Warszawie / Bułgarskie góry

Bułgarskie góry

Bułgarskie góry

Bułgaria to kraj bardzo często postrzegany przez turystów tylko i wyłącznie przez pryzmat turystyki nadmorskiej. Mówimy wczasy w Bułgarii, a myślimy o miejscowościach takich jak Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Rawda, Nessebar czy Sozopol. Tymczasem Bułgaria to kraj o charakterze górskim, a pasma takie jak Rodopy czy góry Pirin pozostają w większej części nadal stosunkowo nieodkryte. Tymczasem potencjał rozwoju turystki w tych miejscach jest naprawdę ogromny. Przy czym mowa tutaj nie tylko o turystyce zimowej związanej z narciarstwem, ale również o turystyce letniej, gdyż tutejsze dziewicze krajobrazy należą do najpiękniejszych w tej części Europy.

Pewne kroki w kierunku rozwoju infrastruktury turystycznej i przyciągnięcia większej liczby turystów rodzimych i zagranicznych w bułgarskie góry zostały już poczynione. Najlepszym przykładem jest tutaj miejscowość Bansko w górach Pirin, która została przekształcona w doskonały kurort narciarski z infrastrukturą mogącą śmiało konkurować z tą z kurortów w Austrii czy Szwajcarii. Zainwestowano w Bansku grube miliony euro i te inwestycje powoli zaczynają się zwracać, a narciarze wracający z Banska z reguły polecają go swoim krewnym i znajomym. Nie ma bowiem drugiego kurortu w Europie, który oferowałby choćby zbliżony stosunek jakości do ceny.

Pora i czas aby na Polscy turyści również odkryli uroki szusowania po bułgarskich stokach oraz zalety pieszych wędrówek po tutejszych górach. Bułgaria to bowiem dużo więcej niż tanie noclegi nad morzem i w niedługim czasie może się ona stać całorocznym kierunkiem turystycznym. Warto odkryć bułgarskie góry zanim przeżyją one najazd gości związany z rozwojem masowej turystyki.

YOU MIGHT ALSO LIKE