5 marca 2021

You are here: / Sushi Warszawa ranking / Odpoczynek w Sudetach

Odpoczynek w Sudetach

Odpoczynek w Sudetach

Ze względu na doskonałe zalety przyrodnicze oraz kulturowe, turystyka w tym regionie jest doskonale rozwinięta. Wbrew pozorom Sudety nie kończą się na szlakach turystycznych, posiadają również wiele zabytków przyrodniczych i budowlanych. Do tych pierwszych zaliczyć możemy jaskinie, szczyty i skały, parki i rezerwaty, sztolnie i kompleksy podziemne, wodospady oraz wiele innych. Jeśli chodzi o obiekty budowlane to Sudety posiadają ich całe mnóstwo między innymi: schroniska i chatki turystyczne, pałace, domy zdrojowe, twierdze i forty, dworki, ruiny, oraz świątynie, cmentarze i budowle zabytkowe.

Z pewnością warty obejrzenia jest: Fort Harcerz w Srebrnej Górze, Ziemia Kamiennogórska zwana też zieloną wolnością, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Wodospad Wilczki, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, Słonecznik – Diabelski Kamień Karkonoszy, Szrenica – perła Szklarskiej Poręby czy Podziemia Gór Sowich, Biskupia Kopa czyli najwyższy szczyt Gór Opawskich, Śnieżne Kotły które są wielkimi polodowcowymi jamami. Śnieżka jako najwyższy szczyt Karkonoszy nie może być oczywiście pominięta przez turystów, a jako że już tam będziemy warto odwiedzić Wielki i Mały Staw, które są zwane klejnotami Śnieżki. Głównymi regionami turystycznymi Sudetów są jednak Karkonosze, ziemia kłodzka czy Hrubý Jesenik to tam jest centrum noclegowe, oraz główne punkty sportów zimowych. W tych trzech regionach jest również najlepiej rozwinięta sieć szlaków turystycznych, rowerowych oraz trasy narciarstwa biegowego.

Narciarstwo jest bardzo ważną atrakcją turystyczną Sudetów, dlatego też sporty takie jak narciarstwo slalomowe, biegowe czy zjazdowe, można uprawiać prawie na wszystkich pasmach tych gór. Warto z pewnością przeglądnąć przewodniki, a może popytać mieszkańców gdzie w danym regionie Sudetów znajdziemy to czego szukamy.

Odpoczynek w Sudetach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

YOU MIGHT ALSO LIKE