4 marca 2021

You are here: / Sushi Warszawa ranking / Jedziemy na zakupy do Szwajcarii

Jedziemy na zakupy do Szwajcarii

Jedziemy na zakupy do Szwajcarii.

Kto z was nie chciałby spróbować pysznych serów, czy winna o głębokim smaku, jakiego nie znajdziecie nigdzie? Nic prostszego, wystarczy wsiąść w samolot LOT-u i kilka godzin później jesteśmy na zakupach w Szwajcarii, kraju, który słynie ze swoich sztandarowych produktów czyli serów, zegarków, wina czy czekolady. Zakupy w miastach Szwajcarii stanowią wielką przyjemność. Znajdziemy w nich najlepsze zegarki, elegancką biżuterię, ekskluzywne hafty, pozytywki i wielofunkcyjne scyzoryki. Szwajcaria słynie z precyzji i najwyższej jakości, dlatego swoim klientom oferuje najbardziej prestiżowe produkty. Wybierając się na zakupy musimy wbić się między 8:00 a 18:00, oczywiście w południe jest krótka przerwa obiadowa, te lepsze, droższe często otwarte są do 21:00. Często zdarza się, że w poniedziałki niektóre sklepy czynne są dopiero od 12:00.

Dla smakoszy sera z pewnością wielką atrakcja będzie Appenzell, gdzie można uczestniczyć w całym procesie wyrobu sera. Dla wszystkich chętnych został udostępniony bezpłatny pokaz audiowizualny, a hostessa z przyjemnością opowie cały 2,5 godzinny proces produkcji. Znajdziemy tam również restaurację, w której mamy możliwość spróbowania miejscowych wyrobów. Każdy chętny, może również kupić te pyszne smakołyki w sklepie z pamiątkami, który znajduje się w tym samym budynku. Przez 5 godzin dziennie pracownicy Appenzell wyrabiają ser, który następnie trafia do sklepów całej Szwajcarii. Wstęp jest wolny, natomiast grupy potrzebujące przewodnika musza zapłacić 50 franków.

SzwajcariaJeśli już znudzimy się jedzeniem warto trochę pozwiedzać, jedną z największych atrakcji, które warto zobaczyć podczas podróży po Szwajcarii jest XIII-wieczny zamek Chillon. Znajdujący się 3 km na wschód od Montreux zamek jest najlepiej zachowanym średniowiecznym obiektem w Europie. Dodatkową atrakcją może być rejs po jeziorze Genewskim, który oferuje niezapomniany widok na wspomniany już zamek, który z pewnością na długo zapamiętamy.

Liczne linie lotnicze takie jak LOT, SWISS, czy niemiecka Lufthansa obsługują lotniska w Zurychu, Genewie i Bazylei. Co istotne dla turystów lotniska w Zurychu i Genewie są w pełni zintegrowane ze szwajcarską siecią kolejową. Pociągi bezpośrednie i Intercity odjeżdżają co godzinę do wielu szwajcarskich miast.

Jedziemy na zakupy do Szwajcarii
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

YOU MIGHT ALSO LIKE