4 marca 2021

You are here: / Transport i Motoryzacja / Jazda jak w bolidzie F1

Jazda jak w bolidzie F1

Osoby posiadające telewizory czy komputery mają możliwość oglądania kolejnych występów gwiazd F1. Każdego roku odbywa się kilkanaście wyścigów w różnych krajach. Śledzący te relacje sportowe zastanawiają się czy potrafiliby kierować bolidem. Do pojazdów wsiadają tylko doświadczeni kierowcy. Innym osobom pozostaje skorzystanie z racing sims, czyli symulatora wyścigowego.

Sprawdzić swoje umiejętności jako kierowca możemy na racing sims, czyli symulatorze wyścigowy. Jest to tylko jedna z propozycji rodzaju rozrywki.

Konstrukcja i pierwsza jazda

Urządzenie to wiernie odwzorowuje bolid biorący udział w prawdziwym wyścigu. Siadamy w wygodnym fotelu i uruchamiamy grę. Przed naszymi oczami ustawionych jest kilka monitorów. Na nich wyświetla się trasa, część pojazdu i inni przeciwnicy. Osoby korzystające z takiego urządzenia po raz pierwszy zaczynają od części treningowej. Wyjeżdżając z boksu mamy całą trasę tylko dla siebie. Nie musimy obawiać się, że wjedzie w nas inny pojazd. Po opanowaniu sterowania i wykonywania manewrów możemy przejść na tryb wyścigowy. W tej części ścigamy się z innymi uczestnikami wyścigu. Pierwszy na mecie zwycięża.
Co możemy ustawić?

Symulatory racing sims posiadają także kilka innych opcji. Ustawiamy pogodę, stopień trudności, wybieramy bolid, kierowcę, zespół. Dopiero po zatwierdzeniu tych wszystkich możliwości rozpoczynamy grę. Trzeba pamiętać, że przy różnych ustawieniach bolid będzie zachowywał się inaczej. Mokra nawierzchnia utrudnia wchodzenie w zakręty czy wykonywanie manewrów wyprzedzania. Większość na racing sims wybiera słoneczną pogodę. Dzięki temu osiągamy prędkość maksymalną i z łatwością mijamy kolejnych przeciwników. Takie urządzenia to zabawa dla każdej osoby.

Jazda jak w bolidzie F1
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

YOU MIGHT ALSO LIKE